Dumlupınar Üniversitesi - Maliye
Dumlupınar Üniversitesi - Maliye Sitemize Hoşgeldiniz.
Sitemize Kayıt Olup Forumlara Katılabilirsiniz...


Dumlupınar Üniversitesi - Maliye

Dumlupınar Üniversitesi - Maliye Bölümü

Dumlupınar Üniversitesi Maliye Bölümü Öğrencileri Sitesi
www.dpumaliye.tk

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Dumlupınar Üniversitesi - Maliye » Genel Paylaşım » Güncel Olaylar » Dpü Aracı Yarışlara Hazırlanıyor

Dpü Aracı Yarışlara Hazırlanıyor

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Dpü Aracı Yarışlara Hazırlanıyor Bir Perş. Tem. 07, 2011 11:32 pm

Burak

avatar
Admin
AdminDumlupınar Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Seramik Mühendisliği ve Arkeoloji bölümünde okuyan 14 öğrenci TÜBİTAK tarafından düzenlenen güneş enerjili araba yarışına kendi tasarımları olan bin 4 yüz elli 3 isimli otomobil ile katılacaklar.

Dumlupınar Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü öğrencileri Gökhan Yazar, Murat Aydın, Hulusi Candemir, Kadir Kırcı, İsmail Erdi Demir, Ulaş Yalçın, Erdem Fikir ve takım kaptanı Serhan Ahmet Çolak, Makine Mühendisliği bölümü öğrencileri Mehmet Sağlam, Sercan Çetinkaya, Murat Bakır, Mehmet Emin Bayram, Seramik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Gökhan Çal ve Arkeoloji Bölümü öğrencisi ve aynı zamanda aracın pilotu olan Fatma Nur Türkmen TÜBİTAK tarafından düzenlenen Formula G (Güneş enerjili araba yarışı) yarışlarına katılma kararı aldılar. Dumlupınar Üniversitesi olarak en son 2007 yılında düzenlenen yarışlara katıldıklarını belirten bin 4 yüz elli 3 takım kaptanı Serhan Ahmet Çolak “ Üniversite olarak TÜBİTAK’ın düzenlediği Formula G yarışlarına en son 2007 yılında katılım sağlanmış. Biz 14 arkadaşımızla birlikte bu yarışlarda yer alarak Üniversitemizin ve Kütahya’nın adını duyurmak istedik. TÜBİTAK’ın yarışlarda istediği standartlarda bir araba tasarladık. Gerekli malzemelerin alımı için Üniversite 25 bin TL civarında destek sağladı. Zaten bin 4 yüz elli 3 isimli aracımızı 30 bin TL’ye mal ettik. Paranın geri kalanını ise bize sponsor olan firmalardan sağladık. Bu yarışlara bizimle birlikte 39 araç katılıyor. Bazı üniversiteler iki araçla birden katılıyorlar. Yarışlar 17 Temmuzda İzmir’de yapılacak. Ancak teknik incelemeler ve diğer işlemler için yarış takvimi 11-17 Temmuz tarihleri arası olarak gözüküyor. Araç pilotu olarak Fatma Nur arkadaşımızı tercih ettik. Çünkü aracı kullanacak kişinin zayıf olması gerekiyor. Ayrıca Fatma Nur’un motor sporlarına ayrı bir ilgisi var. Pilotluğu da kaliteli. Bizi en iyi şekilde temsil edecektir” dedi.

Araçlarına verdikleri ismin ayrı bir hikayesinin olduğunu anlatan grup üyeleri, “Burada bin 4 yüz elli 3 ismi ile hem İstanbul’un fetih tarihi olan 1453 tarihini işlemek istedik hem de isimde yer alan 4 ve 3 rakamlarının birleşiminden 43 olan Kütahya’nın plaka kodu ortaya çıkmakta. Buna vurgu yapmak istedik” diye konuştu.

Projenin Akademik sorumluluğunu ise Araştırma Görevlisi Ahmet Kabul yapıyor.


________Dumlupınar Üniversitesi - Maliye________
Sevgi Anlaşmak Değildir, Maliyeci de Sevilir Smile


www.dpumaliye.tk

Sitemiz 3247 Gündür Yayında...

http://dpumaliye.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz