Dumlupınar Üniversitesi - Maliye
Dumlupınar Üniversitesi - Maliye Sitemize Hoşgeldiniz.
Sitemize Kayıt Olup Forumlara Katılabilirsiniz...


Dumlupınar Üniversitesi - Maliye

Dumlupınar Üniversitesi - Maliye Bölümü

Dumlupınar Üniversitesi Maliye Bölümü Öğrencileri Sitesi
www.dpumaliye.tk

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Dumlupınar Üniversitesi - Maliye » Kütahya » Kütahya » Kart43 İptal Oldu

Kart43 İptal Oldu

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Kart43 İptal Oldu Bir Cuma Şub. 26, 2010 10:54 am

Burak

avatar
Admin
Admin
BELEDİYE BAŞKANI KART 43 İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Belediye Başkanımız Mustafa İÇA ulaşımda kullanılan Akıllı Kartla ilgili bir basın açıklaması yaparak şunları söyledi.

“ Sizlere, halkımızın ve esnafımızın ortak kararıyla geçtiğimiz yıl Ağustos ayında uygulamaya başladığımız akıllı bilet uygulamasıyla ilgili bilgi vermek için burada bulunmaktayız.

Akıllı bilet uygulaması çağdaş bir uygulamadır. Bu uygulamayla para ortadan kalkmış, esnafımızın havuzdan ortak pay alması söz konusu olmuştur. Esnafımızla halk arasında çıkan sorunlara çare olmaya çalışılmıştır. Havuzdan para alma sonucunda halkımızın durakta bekleme şikâyetleri ortadan kalkmıştır. Esnafımız süratle güzergâhları üzerinde hizmet etmeye başlamıştır.

Belediyemiz, uzaydan kontrol sistemiyle esnafı kontrol edip, halkın şikâyetlerine eğilme fırsatı bulmuştur. Amacımız ceza kesmek değildir. Halkımız, esnafımız ve Belediyemiz çalışanları bu programa alışmıştır. Verilen tolerans sınırları dışında cezalandırmalara başlanmıştır. Bu uygulamalarımız; Odalarımızla, Halk Otobüsleri Kooperatiflerimizle birlikte hayata geçirilmiştir. 287 aracın tamamında uygulanmıştır. Minibüsçüler Odası Başkanlığı, uygulamayı Eskişehir İdare Mahkemesine taşımıştır. Bu uygulama otobüsçüler tarafından yapıldığı için iptal edildi.

Bu uygulamada, Belediyenin doğrudan doğruya kendisinin ihaleye çıkması gerekmektedir. Bizde 05.02.2010’da Belediye Meclisimizde konuyu görüşerek, ihaleye çıkma hazırlığına karar verdik. İhaleye çıkıncaya kadar uygulamaya devam etmeye karar vermiştik. Ancak Minibüsçüler Odasından aldığımız yazıyla, bizden mahkeme kararının hükmünün uygulanması istendi. Bizde bu talep karşılığında bugün tüm yetkililerle ve uzmanlarla tartışmalar yaptık. Akıllı Bilet uygulamasının yeni ihale yapılana kadar sona ermesine karar verdik.

Halkımızın mağdur olmaması için kart bedellerinin, yeni ihalede Belediyemizce hazırlanacak şartnameye konulmak suretiyle, teklif verence karşılanması kaydıyla yapılmasına karar verdik. Yani kart sahibi olanların değiş tokuş yapmak suretiyle hakları zayi olmayacaktır. Diğer konuda, üzerinde kullanılmamış kontörleri olanlar, parasal iade için ilgili kooperatife tebliğ edilmiştir. Ayrıca yeni kart ve kontör satışları yasaklanmıştır.

Yeni ihaleyle ilgili süratle komisyonlar oluşturduk ve bu komisyonlar çalışmaya başlamıştır. Bu konuda halkımızın bizi anlayışla karşılayacağını umuyorum. Çünkü yasal sonucu uygulamama lüksümüz yoktur. Bu uygulamalar bazı illerde devam etmektedir. “Yeni ihaleyi Belediye yapsın” dedikleri için almamız gereken tedbirleri süratle aldık. Bundan sonra halkımızla ve esnafımızla ilgili alınması gereken başka tedbirler varsa onları da alırız.” dedi.


________Dumlupınar Üniversitesi - Maliye________
Sevgi Anlaşmak Değildir, Maliyeci de Sevilir Smile


www.dpumaliye.tk

Sitemiz 3247 Gündür Yayında...

http://dpumaliye.yetkin-forum.com

2 Geri: Kart43 İptal Oldu Bir C.tesi Şub. 27, 2010 1:17 am

handem

avatar
Çömez Maliyeci
Çömez Maliyeci
herkes farklı bişe sölüyo amaa

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz