Dumlupınar Üniversitesi - Maliye
Dumlupınar Üniversitesi - Maliye Sitemize Hoşgeldiniz.
Sitemize Kayıt Olup Forumlara Katılabilirsiniz...


Dumlupınar Üniversitesi - Maliye

Dumlupınar Üniversitesi - Maliye Bölümü

Dumlupınar Üniversitesi Maliye Bölümü Öğrencileri Sitesi
www.dpumaliye.tk

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Dumlupınar Üniversitesi - Maliye » Yönetim » Duyurular » Forum Kuralları

Forum Kuralları

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Forum Kuralları Bir C.tesi Haz. 05, 2010 3:34 am

Burak

avatar
Admin
Admin
Forum bölümüne mesaj bırakmadan önce bu kuralları mutlaka okumalısınız.
Aksi halde doğacak sonuçlardan www.dpumaliye.tk yönetimi sorumlu değildir.
Bu bölümde yazan kurallara uymayanlar hakkında uygulanacak olan cezai yaptırımlar sebebiyle Dpumaliye.tk Yönetimi hiç kimseyi uyarmak veya hiç kimseye açıklama yapmak mecburiyetinde değildir...


1 - Forumdaki konuların ilgili forum alanı altında açılması gerekmektedir. Uygun forum alanı altında açılmayan konular silinir veya gerekli alana taşınır.

2 - Forumlarda tartışma ortamını bozucu ve diğer üyelerin forum bölümünü kullanmasını engelleyici tutumlar içerisine girmek yasaktır. Bu kapsamda:

a - Bir mesajı birden çok foruma ya da aynı foruma defalarca göndermek yasaktır.
b - Forum bölümlerinde özentisiz bir şekilde üst üste konu açmak yada mesaj bırakmak yasaktır. Forum editörlerimiz, konunun yada mesajın içeriksel olarak değersiz olduğuna ve üyelerimize herhangi bir değer katmadığına kanaat getirdiklerinde bu mesajları yada konuları silme haklarını kullanabilirler.

3 - Forumlarda konu yaratmadan önce yarattığınız konunun var olup olmadığını araştırınız. Aynı konudan birden fazla bulunması halinde konunun içeriğine bakılmaksınızın son açılan konu silinir.

4 - Forum bölümüne mesaj bırakan her üye Türkçe imla ve anlatım kurallarına uymak zorundadır:

a - Tümüyle büyük harfle yada küçük büyük harf karışık şekilde yazılan mesajlar silinir.
b - Noktalama işaretlerine uyulmamış mesajlar silinir veya mesajın içeriğine göre düzeltilir.
c - Tümüyle sokak ağzı ve argo cümlelerden oluşan mesajlar silinir.
d - Türkçe imla ve anlatım kurallarına uymama doğrultusundaki davranışlarını değiştirmeyen üyelerin forumlara ve siteye erişimi önceden uyarılmak yoluyla yada uyarılmaksınızın engellenir.

5 - Forumlarda üyelere ve üçüncü kişilere hakaret etmek ya da bu kişilerle ilgili küçük düşürücü sözler içeren ifadeler kullanmak yasaktır. Böyle mesajlar ve konular silinir. Bu tür mesajlar yazan kişilerin forumlara ve siteye erişimi önceden uyarılmak yoluyla ya da uyarmaksızın engellenir.

6 - Forumlarda yazılan mesajların kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız edici ve yasalara aykırı olmaması çok önemlidir. Mesajlarınızın sorumluluğu tamamen size aittir .www.dpumaliye.tk, söz konusu mesajların belirtilen şartlara uygun olmadığını tespit ederse veya yetkili mercilerce bu konuda bir tespit veya inceleme talebi gelirse, mesajı yazan kişi ile ilgili bilgileri yetkili makamlara bildirmek hakkına sahiptir.

7 - Forumlar çeşitli konularda üyelerin görüşlerini ifade edebilmeleri ve tartışabilmelerine olanak yaratmak amacıyla düzenlenmiştir. Bu ortamı kişisel kavga ve yıpratma ortamına doğru sürükleyecek şekilde davranan üyelerin forumlara ve siteye erişimleri engellenir. Karşıt görüşteki üyelerin birbirlerinin ve başkalarının kişilik haklarına saygılı olmaları gerekmektedir.

8 - Lakap sistemi kişilerin kimliklerini açıklamadan görüşlerini yazabilmelerine olanak tanımaktadır. Bu sisteme yıpratıcı eleştiriler yapmak, lakapların sahiplerini gerçek kimliklerini açıklamaya zorlamak forum kurallarına aykırıdır. Bu tür girişimlerde bulunan üyelerin forumlara ve siteye erişimleri engellenir. Lakap taklit etmek yoluyla sanal ortamda kimlik karmaşası yaratmaya çalışan lakapların erişimi engellenir.

9 - Forum bölümünde yeni konu yaratan ya da mesaj bırakan herkes bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.


________Dumlupınar Üniversitesi - Maliye________
Sevgi Anlaşmak Değildir, Maliyeci de Sevilir Smile


www.dpumaliye.tk

Sitemiz 3247 Gündür Yayında...

http://dpumaliye.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz