Dumlupınar Üniversitesi - Maliye
Uzaktan Kayıt Duyurusu 2009-2010 N1643611Dumlupınar Üniversitesi - Maliye Sitemize Hoşgeldiniz.
Sitemize Kayıt Olup Forumlara Katılabilirsiniz...

Join the forum, it's quick and easy

Uzaktan Kayıt Duyurusu 2009-2010 N1643611Dumlupınar Üniversitesi - Maliye Sitemize Hoşgeldiniz.
Sitemize Kayıt Olup Forumlara Katılabilirsiniz...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dumlupınar Üniversitesi - Maliye Bölümü

Dumlupınar Üniversitesi Maliye Bölümü Öğrencileri Sitesi
www.dpumaliye.tk

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Uzaktan Kayıt Duyurusu 2009-2010

3 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Uzaktan Kayıt Duyurusu 2009-2010 Empty Uzaktan Kayıt Duyurusu 2009-2010 Salı Şub. 02, 2010 3:33 pm

Burak

Burak
Admin
Admin

UZAKTAN KAYIT DUYURUSU
1- 2009-2010 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı öğrenci ders kayıt yenilemeleri için
öğrenci numaranız ile birlikte 01 Şubat - 05 Şubat 2010 tarihleri arasında herhangi bir
Ziraat Bankası Şubesine başvuru yaparak;
- Harç miktarınızı,
- 2547 sayılı Yükseköğrenim Kanunu’nun 48. maddesine istinaden dersleri okutacak
öğretim üyesi ve elemanlarının önerdikleri 2009-2010 Eğitim Öğretim Yılı Bahar
Döneminde okutulacak derslerde takip edilmek üzere tüm
Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokullarının birinci sınıfları ile Meslek
Yüksekokullarının 2. sınıfları için hazırlanmış gerekli ders kitaplarının eğer var ise
ücretini,
- Uzaktan kayıt ve Web tabanlı bilgilerinize güvenli ulaşabilmek ve ders kaydı
yapabilmek, ayrıca kullanılan Öğrenci Bilgi Sisteminin (OBS)’nin teknolojik
tehditlerine karşı güvenliği için 2009-2010 Eğitim Öğretim Yılı Bahar döneminden
itibaren SMS yoluyla “Tek Kullanımlık Şifre” uygulamasına geçiş ve bu kapsamda
sınav sonuçlarını, diğer ilgili tüm duyuruları SMS yoluyla cep telefonunuza
gönderme işlemleri için SMS bedelini (uygulamasını istemediğiniz taktirde 2009-
2010 Bahar Yarıyılı ders kayıtlarından sonra OBS’ne internet üzerinden girmeniz
mümkün olmayacak ve uzaktan kayıt yapılmayacak, ancak kayıt işlemleriniz
danışmanınız ile birlikte birimlerde şahsen yapılacaktır. Bilgiye erişim hizmetleri
de birim ilan panolarından duyurulacaktır.) ayrı ayrı dekont karşılığında
yatırabilirsiniz.

2- Bankadan almış olduğunuz dekont onay kodu ile (sadece bu yarıyıl için) 03-05 Şubat
2010 tarihleri arasında kayıt yenileme servisinden yararlanabilirsiniz.

3- 08 Şubat 2010 Pazartesi günü dersler başlayacak olup, kesin kayıt için 12 Şubat 2010
tarihine kadar danışmanızdan Onaylı Kayıt Formunuzu almanız gerekmektedir. Aksi
halde kaydınız geçersiz sayılacaktır.

4- Harç miktarınızı Öğrenci Bilgi Sisteminden (http://sis.dpu.edu.tr/ogrenci/harc.htm)
öğrenebilirsiniz.

5- Uzaktan kayıt yapmayan öğrenciler kendi birimlerinde kayıtlarını yaptıracaklardır.
Not : 1. “Tek Kullanımlık Şifre” uygulaması için SMS bedeli isteğe bağlıdır.
2. İsteğe bağlı “Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı” öğrencileri harç dekontlarını
Fakültelerindeki bölümlerine teslim edeceklerdir.

ÖĞRENCİ İÇİN UZAKTAN KAYIT İŞLEMLERİ

1- 03 Şubat 2010 Çarşamba günü saat 09:00’dan itibaren öğrenci şifreniz ile giriniz,

2- Derslerinizi seçiniz,

3- Banka harç dekontundaki (dekontlardaki) 8 haneli Kayıt Onay Kodunu arka arkaya
ilgili alana yazınız (ör: AbcDKfZp3S8k56aa, dekont sırasının önemi yoktur),

4- Kaydet butonuna basınız (Danışman şifresi danışman işlemleri için gerekli olup, ders
kaydı için şifre girilmesine gerek yoktur),

5- Seçilen Derslerin üst tarafında “Dersleri kaydetme işlemi başarıyla tamamlanmıştır”
mesajını aldığınız takdirde ders seçme işleminiz tamamlanmıştır (Eğer ders seçme
işleminden emin değilseniz “Ders Programı” servisinden seçtiğiniz dersleri teyit
edebilirsiniz).

6- Danışmanınıza onaylatmadığınız sürece ders ekle/sil işlemi yapabilirsiniz. Fakat
sildiğiniz dersin kontenjanı dolduğu takdirde tekrar alamayacağınızı göz önünde
bulundurunuz.!

7- Kesin Kayıt için 12 Şubat 2010 tarihine kadar danışmanınızdan Onaylı Kayıt
Formunuzu almanız gerekmektedir. Aksi halde kaydınız geçersiz sayılacaktır.

8- Danışman kayıt onayının son tarihi 12 Şubat 2010 olup, Ekle/Sil işlemlerinin son
günü ise 19 Şubat 2010 Cuma günüdür.

9- Bahar yarıyılı kayıtları sonrası; sınav tarihi, sınav notları ve derslerle ilgili tüm
bilgilerin, ayrıca gelecek dönemlerde uzaktan kayıt işlemleri için “Tek Kullanımlık
Şifre” bilgilerinin SMS yoluyla şahsınıza ait cep telefonunuza gönderilebilmesi için,
T.C. Kimlik Numaranızı ve şahsınıza ait bir cep telefon numaranızı 12 Şubat 2010
Cuma gününe kadar Danışmanınıza ders kaydınızı onaylatırken danışmanınız ile
birlikte sisteme giriniz.
Not : 19 Şubat 2010 tarihinden sonra hiçbir kayıt işlemi yapılmayacaktır. Önemle
Duyurulur.
Eğitim-Öğretim yılımızda öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve başarılar dileriz.

ALINTIDIR: http://www.dpu.edu.tr/dpu_duyuru/duyuru_dosyalari/uzaktan_kayit.pdf

https://dpumaliye.yetkin-forum.com

2Uzaktan Kayıt Duyurusu 2009-2010 Empty Geri: Uzaktan Kayıt Duyurusu 2009-2010 Salı Şub. 02, 2010 4:38 pm

2ce

2ce
Çömez Maliyeci
Çömez Maliyeci

bilgi için teşekkürler Smile

3Uzaktan Kayıt Duyurusu 2009-2010 Empty Geri: Uzaktan Kayıt Duyurusu 2009-2010 Salı Şub. 02, 2010 4:46 pm

Burak

Burak
Admin
Admin

önemli deil Very Happy

arkadaşlar ayrıca öğrenci işlerini aradım biraz önce kitap bedelini, harcı ve obs bedelini ayrı ayrı yatırıp 3 ayrı dekont şifresini kayıt yenilemeye girebilecekmişiz

4Uzaktan Kayıt Duyurusu 2009-2010 Empty Geri: Uzaktan Kayıt Duyurusu 2009-2010 Salı Şub. 02, 2010 4:51 pm

2ce

2ce
Çömez Maliyeci
Çömez Maliyeci

o kutucuğa 3ünüde yanyana mı yazacakmışız ? : )

5Uzaktan Kayıt Duyurusu 2009-2010 Empty Geri: Uzaktan Kayıt Duyurusu 2009-2010 Salı Şub. 02, 2010 4:59 pm

Burak

Burak
Admin
Admin

Very Happy Very Happy yok sırayla yapacakmışız sanırım ard arda girecez

6Uzaktan Kayıt Duyurusu 2009-2010 Empty Geri: Uzaktan Kayıt Duyurusu 2009-2010 Salı Şub. 02, 2010 5:10 pm

2ce

2ce
Çömez Maliyeci
Çömez Maliyeci

tamam o zaman teşekkürlerr Smile

7Uzaktan Kayıt Duyurusu 2009-2010 Empty Geri: Uzaktan Kayıt Duyurusu 2009-2010 Salı Şub. 02, 2010 5:15 pm

Burak

Burak
Admin
Admin

2ce demiş ki:tamam o zaman teşekkürlerr Smile

Very Happy

8Uzaktan Kayıt Duyurusu 2009-2010 Empty Geri: Uzaktan Kayıt Duyurusu 2009-2010 Salı Şub. 02, 2010 5:21 pm

Merve Köklü

Merve Köklü
Çömez Maliyeci
Çömez Maliyeci

anlamadığım şu var.obs parasını yatırmazsam netten kayıt yineleme yapamayacak mıyım??
ikincisi ;bu para sadece bu dönem için mi yoksa her kayıt yinelemede bu parayı yatıracak mıyız??

9Uzaktan Kayıt Duyurusu 2009-2010 Empty Geri: Uzaktan Kayıt Duyurusu 2009-2010 Salı Şub. 02, 2010 5:29 pm

Burak

Burak
Admin
Admin

Merve Köklü demiş ki:anlamadığım şu var.obs parasını yatırmazsam netten kayıt yineleme yapamayacak mıyım??
ikincisi ;bu para sadece bu dönem için mi yoksa her kayıt yinelemede bu parayı yatıracak mıyız??

evet sanırım obs yatırılmayınca uzaktan kayıt yapılamayacak bundan sonra.
2. sorun hakkında benimde hiç bilgim yok merve bunun cevabını 2. sınıfta öğrenecez Very Happy

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]